Print this page
-->

Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Başvuru Sonuçları (2019-2020 Akademik Yılı)

15 Mart 2019

2019-2020 Akademik Yılı Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Başvuru Sonuçları aşağıda yer almaktadır. Bu kapsamda aşağıda yer alan bilgileri dikkatle okuyunuz.

 

  • Değerlendirme, Akademik Not Ortalamasının %50’si ile Yabancı Dil Notunun %50’si alınarak hesaplanmıştır.

 

  • Sıralamalar Erasmus Genel Puanına göre bölümler içerisinde en yüksekten en düşüğe doğru yapılmıştır. Yerleştirmede bu husus dikkate alınmıştır.

 

  • Başvurularda ikili anlaşmalarda yer alan kontenjanlardan en üst seviyede yararlanılmaya çalışılmıştır.

 

  • Puan sıralaması yüksek olup tercihine göre herhangi bir yere yerleşemeyecek adaylar için tercihinde yer almayan Üniversitelere yerleştirme yapılmıştır. Yerleştirilen Üniversitede programına devam etmek istemeyen öğrenciler Koordinatörlüğümüze dilekçe vererek haklarından feragat edebilirler.

 

  • Haklarından vazgeçmek isteyen (feragat) öğrenciler en geç 26.03.2019 tarihi 17:00’a kadar Koordinatörlüğümüze dilekçe vermelidir. Aksi halde zamanında feragat etmeyen öğrencilerin başvurularında bundan sonraki süreçler için Erasmus programlarından faydalanmada puan kesilecektir. Erasmus Feragat dilekçe formatına buradan ulaşabilirsiniz.

 

  • Sonuçlara ilişkin itirazlarınızı 22.03.2019 tarihi saat 17:00’a kadar yazılı dilekçe ile Koordinatörlüğümüze şahsen iletebilirsiniz.

 

  • Başvurusu kabul edilen (ASİL) öğrencilerimiz 26.03.2019 tarihi saat 17:00’a kadar, programa hangi dönem (güz, bahar, tüm yıl) katılacaklarına dair ofisimize gelerek dilekçe vermeleri gerekmektedir. Bu nedenle söz konusu öğrenciler kabul edildikleri okullar ile anlaşma detaylarını incelemeleri faydalı olacaktır (ikili anlaşmalar listemize buradan ulaşabilirsiniz)

 

Seçilen öğrenciler için "Oryantasyon Toplantısı" 05 Nisan 2019 Cuma tarihinde saat 14:00’da yapılacaktır. Bu toplantı süreç için çok önemli olup katılım ZORUNLUDUR. Daha sonraki süreçte herhangi bir bilgilendirme toplantısı yapılmayacaktır. Bu nedenle söz konusu toplantı tarihini göz önünde bulundururarak plan yapmanızı ve toplantıya gereken önemi göstermenizi rica ederiz. Toplantı yeri daha sonra sayfamızdan duyurulacaktır.

 

Hak kazanan öğrencilerin pratik konuşma yeteneklerini arttırmaya yönelik Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından uygulanacak olan ve Erasmus Ofisi tarafından maddi destek sağlanacak olan “İngilizce Konuşma Kursu” düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için web sayfamızın takip edilmesi gerekmektedir.

 

 Başvuru sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.